Bengi Kelam

radyo programı, 2014-2017

Bengi Kelam

2014 yılında Ezgi Radyo'da haftalık olarak yayınlanan kültür & sanat programı 2016'da Radyo Fırat'ta devam etti.

Bedahet

şiir albümü, 2015

bedahet.jpg

Bedahet

Yazdığı şiirleri derleyen ve Seslendiren Burak Çakır "Bedahet" şiir albümünü dinleyicilerine sunuyor. Toplamda altı şiirden oluşan albüm aynı zamanda Çakır'ın ilk şiir albümü.

Beyaz Perde

tv programı, 2015

Beyaz Perde

Seslendirmesini Burak Çakır'ın üstlendiği ve Fırat TV ekranlarında gösterilen "Beyaz Perde" programında vizyona giren filmler, oyuncuları ve yönetmenleri hakkında detaylı bilgiler alabilir, öneri filmlerle film dünyanızı geliştirebilirsiniz.

Harputtan Akan İlim

belgesel dizi, 2016

Harputtan Akan İlim

Fırat Üniversitesi'nin kırkıncı, Mühendislik Fakültesi'nin ellinci kuruluş yıl dönümüne özel hazırlanan on iki bölümlük "Harputtan Akan İlim" belgeseli Burak Çakır'ın sesi ile hayat buldu.

Tanrısal Düşler Görüyorum

şiir albümü, 2017

tdg.jpg

Tanrısal Düşler Görüyorum

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu "Bir Şiir Bir Nefes" yarışmasının birincisi Burak Çakır uzun bir aranın ardından yeni şiir albümü "Tanrısal Düşler Görüyorum" ile dinleyicisi ile buluşuyor. 

Sabaha Daha Var

kültür & sanat programı, 2017 -

Sabaha Daha Var

Radyo programı olarak Radyo Fırat'ta başlayan ve güncel sanat haberlerini yorumlayan Sabaha Daha Var, Son Ümit kanalında belli aralıklarla devam ediyor.

Şiir Göçer

tv programı, 2018

Şiir Göçer

Sunuculuğunu Burak Çakır ve Muhammed Karabulut'un yaptığı olduğu ve Kanal Fırat'ta yayınlanan aylık kültür-edebiyat programı.

Zaman Ayracı

tv programı, 2019

Zaman Ayracı

Burak Çakır'ın hazırlayıp sunduğu belgesel dizisi Zaman Ayracı, bir sezon boyunca her cumartesi izleyici ile buluştu.

Adım Adım Filoloji

tv programı, 2020

aaf.png

Adım Adım Filoloji

Çakır'ın hazırlayıp sunduğu program, TRT EBA Yaz Okulu kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine keyifli bir dil bilgisi ve halk edebiyatı deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Sürü

albüm, 2020

Albüm_Kapak.png

Sürü

Sözlerini Burak Çakır'ın, bestelerini Mert Dizdar'ın yaptığı ve Çakır'ın seslendirdiği albüm dinleyicisini müzikal bir şiir yolculuğuna çıkarıyor.